Threaded rod A4 2000
Type TR M6 2M A4
|Item no. 3141484
|EAN 4012196098392



Item no. / Type
Length
Vida dişi
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Threaded rod to DIN 976.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Dimension L | 2000 mm |
| Dimension d | 6 mm |
Technical data
| Thread metric | 6 |
|---|---|
| Vida dişi | M6 |
| Kırılma yükü | 22,61 kN |
| Boyut | M6x2000mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel |
| Left thread | no |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Vida dişi
Item no.
TR M6 2M A4
2000
M6
3141484
TR M8 2M A4
2000
M8
3141494
Vida dişi
TR M6 2M A4
Item no.
3141484
Length
2000
Vida dişi
M6
TR M8 2M A4
Item no.
3141494
Length
2000
Vida dişi
M8
