Wall and support bracket AW 30 F
Type AW30F21 FT
|Item no. 6417027
|EAN 4012196650590



Item no. / Type
Width
Colour
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Bracket for mounting on suspended supports or as wall bracket for cable tray routing type above fire protection ceilings and for routing types with cable ladders and cable trays for the maintenance of electrical function according to DIN 4102 Part 12. The brackets are supplied ready-mounted.
The brackets, type AW30F..., are supplied ready-mounted.
Technical data
Dimensions
| Length | 50 mm |
|---|---|
| Width | 210 mm |
| Height | 70 mm |
| Dimension A | 50 mm |
| Dimension B | 210 mm |
| Dimension H | 70 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | yes |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Genişlik min. | 200 |
| Açı aralığı min. | 90 mm |
| Açı aralığı maks. | 90 mm |
| Version for | Wall and support bracket |
| Boyut | B210mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Colour
Item no.
AW30F21 FT
210
Çinko grisi
6417027
AW30F41 FT
443
Çinko grisi
6417078
AW30F51 FT
510
Çinko grisi
6417094
Width
AW30F21 FT
Item no.
6417027
Width
210
Colour
Çinko grisi
AW30F41 FT
Item no.
6417078
Width
443
Colour
Çinko grisi
AW30F51 FT
Item no.
6417094
Width
510
Colour
Çinko grisi


