Wall and support bracket AWG 15 A2
Type AWG 15 11 A2
|Item no. 6420625
|EAN 4012195058373



Item no. / Type
Width
kN de F
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Light-duty wall and support bracket with welded head plate for screwless mesh cable tray fastening.
Fastening of the bracket to the U support of width 400 mm or greater using a hexagonal bolt through both sides of the support. Please insert suitable spacers.
Technical data
Dimensions
| Length | 40 mm |
|---|---|
| Width | 110 mm |
| Height | 50 mm |
| Dimension A | 40 mm |
| Dimension B | 110 mm |
| Dimension H | 50 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | yes |
| Genişlik min. | 100 |
| Genişlik maks. | 100 mm |
| Açı aralığı min. | 90 mm |
| Açı aralığı maks. | 90 mm |
| Hole diameter | 11 mm |
| Version for | Wall and support bracket |
| kN de F | 1,5 kN |
| Boyut | B110mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Müsaade edilen konsol yükü altında konsol ucundaki eğilme
İnsan taşıma yükü hariç olmak üzere kn olarak müsaade edilen konsol yükü
Konsol uzunluğu, mm
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| EPD-verified | yes |
|---|---|
| Expiry date EPD | 10.07.2029 |
| Declaration number EPD | EPD-KTO-17.0 |
| Unit base EPD | 1 running metre + mounting system |
| EPD GWP (outside of the system limits) | 18.83 kg CO₂e |
| EPD GWP (disposal phase) | 1.97 kg CO₂e |
| EPD GWP (manufacturing phase) | 81.32 kg CO₂e |
| EPD standard / LCA standard (norms) | DIN EN ISO 14025,EN 15804 + A2 |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,7478 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (5)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
kN de F
Colour
Item no.
AWG 15 11 A2
110
1,5
stainless steel
6420625
AWG 15 21 A2
210
1,5
stainless steel
6420628
AWG 15 31 A2
310
1,5
stainless steel
6420631
AWG 15 41 A2
410
1,5
stainless steel
6420634
AWG 15 51 A2
510
1,5
stainless steel
6420637
AWG 15 61 A2
610
1,5
stainless steel
6420640
Width
AWG 15 11 A2
Item no.
6420625
Width
110
kN de F
1,5
Colour
stainless steel
AWG 15 21 A2
Item no.
6420628
Width
210
kN de F
1,5
Colour
stainless steel
AWG 15 31 A2
Item no.
6420631
Width
310
kN de F
1,5
Colour
stainless steel
AWG 15 41 A2
Item no.
6420634
Width
410
kN de F
1,5
Colour
stainless steel
AWG 15 51 A2
Item no.
6420637
Width
510
kN de F
1,5
Colour
stainless steel
AWG 15 61 A2
Item no.
6420640
Width
610
kN de F
1,5
Colour
stainless steel


