Wall and support bracket AWG 15 FT
Type AW G 15 31 FT
|Item no. 6420610
|EAN 4012196662593



Item no. / Type
Width
kN de F
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Light-duty wall and support bracket with welded head plate for screwless mesh cable tray fastening.
Fastening of the bracket to the U support of width 400 mm or greater using a hexagonal bolt through both sides of the support. Please insert suitable spacers.
Technical data
Dimensions
| Length | 40 mm |
|---|---|
| Width | 310 mm |
| Height | 65 mm |
| Dimension A | 40 mm |
| Dimension B | 310 mm |
| Dimension H | 65 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Genişlik min. | 300 |
| Genişlik maks. | 300 mm |
| Açı aralığı min. | 90 mm |
| Açı aralığı maks. | 90 mm |
| Hole diameter | 11 mm |
| Version for | Wall and support bracket |
| kN de F | 1,5 kN |
| Boyut | B310mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Müsaade edilen konsol yükü altında konsol ucundaki eğilme
İnsan taşıma yükü hariç olmak üzere kn olarak müsaade edilen konsol yükü
Konsol uzunluğu, mm
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,9263 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (6)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
kN de F
Colour
Item no.
AW G 15 11 FT
110
1,5
zinc
6420606
AW G 15 16 FT
160
1,5
zinc
6420607
AW G 15 21 FT
210
1,5
zinc
6420608
AW G 15 31 FT
310
1,5
Çinko grisi
6420610
AW G 15 41 FT
410
1,5
zinc
6420612
AW G 15 51 FT
510
1,5
Çinko grisi
6420614
AW G 15 61 FT
610
1,5
zinc
6420616
Width
Colour
AW G 15 11 FT
Item no.
6420606
Width
110
kN de F
1,5
Colour
zinc
AW G 15 16 FT
Item no.
6420607
Width
160
kN de F
1,5
Colour
zinc
AW G 15 21 FT
Item no.
6420608
Width
210
kN de F
1,5
Colour
zinc
AW G 15 31 FT
Item no.
6420610
Width
310
kN de F
1,5
Colour
Çinko grisi
AW G 15 41 FT
Item no.
6420612
Width
410
kN de F
1,5
Colour
zinc
AW G 15 51 FT
Item no.
6420614
Width
510
kN de F
1,5
Colour
Çinko grisi
AW G 15 61 FT
Item no.
6420616
Width
610
kN de F
1,5
Colour
zinc



