Wall and support bracket MWA 12 FS
Type MWA 12 11S FS
|Item no. 6424716
|EAN 4012196636853


Item no. / Type
Width
kN de F
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Light-duty wall and support bracket.
Including truss-head bolt M10 x 25 for fastening to
U supports.
Technical data
Dimensions
| Length | 32,5 mm |
|---|---|
| Width | 110 mm |
| Height | 53 mm |
| Dimension A | 32,5 mm |
| Dimension B | 110 mm |
| Dimension H | 53 mm |
| Dimension W | 110 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | yes |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Açı aralığı min. | 90 mm |
| Açı aralığı maks. | 90 mm |
| Hole diameter | 11 mm |
| Version for | Wall and support bracket |
| kN de F | 1,2 kN |
| Boyut | B110mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Müsaade edilen konsol yükü altında konsol ucundaki eğilme
İnsan taşıma yükü hariç olmak üzere kn olarak müsaade edilen konsol yükü
mm olarak konsol uzunlukları ile yük eğrisi
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,4573 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (5)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (1)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
kN de F
Colour
Item no.
MWA 12 11S FS
110
1,2
Çinko grisi
6424716
MWA 12 21S FS
210
1,2
Çinko grisi
6424732
MWA 12 31S FS
310
1,2
Çinko grisi
6424740
MWA 12 41S FS
410
1,2
Çinko grisi
6424759
Width
MWA 12 11S FS
Item no.
6424716
Width
110
kN de F
1,2
Colour
Çinko grisi
MWA 12 21S FS
Item no.
6424732
Width
210
kN de F
1,2
Colour
Çinko grisi
MWA 12 31S FS
Item no.
6424740
Width
310
kN de F
1,2
Colour
Çinko grisi
MWA 12 41S FS
Item no.
6424759
Width
410
kN de F
1,2
Colour
Çinko grisi



