Washer
Type WS M8 D16 G
|Item no. 3402088
|EAN 4012195300076



Item no. / Type
Dimension d
Vida dişi
Dimension d min.
Dimension h
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Genel amaçlı kullanım için DIN 125 Form A'ya uygun pul.
Technical data
Technical data
| Material thickness | 1,6 mm |
|---|---|
| Vida dişi | M8 |
| Hardened | hayır |
| Inner diameter | 8,4 mm |
| With toothing | hayır |
| External diameter | 16 mm |
| Faceted | hayır |
| Boyut | M8 |
| Surface | Electrogalvanized |
| Material | Steel |
| Hole shape | Round |
Dimensions
| Dimension d | 8,4 mm |
|---|---|
| Dimension d min. | 16 mm |
| Dimension h | 1,6 mm |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,004 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension d
Vida dişi
Dimension d min.
Dimension h
Item no.
WS M4 D09 G
4,3
M4
9
0,8
3402045
WS M6 D12 G
6,4
M6
12
1,6
3402061
WS M8 D16 G
8,4
M8
16
1,6
3402088
WS M10 D20 G
10,5
M10
20
2
3402096
WS M12 D24 G
13
M12
24
2,5
3402126
Dimension d
Vida dişi
Dimension d min.
Dimension h
WS M4 D09 G
Item no.
3402045
Dimension d
4,3
Vida dişi
M4
Dimension d min.
9
Dimension h
0,8
WS M6 D12 G
Item no.
3402061
Dimension d
6,4
Vida dişi
M6
Dimension d min.
12
Dimension h
1,6
WS M8 D16 G
Item no.
3402088
Dimension d
8,4
Vida dişi
M8
Dimension d min.
16
Dimension h
1,6
WS M10 D20 G
Item no.
3402096
Dimension d
10,5
Vida dişi
M10
Dimension d min.
20
Dimension h
2
WS M12 D24 G
Item no.
3402126
Dimension d
13
Vida dişi
M12
Dimension d min.
24
Dimension h
2,5




