WDK device socket, type 2390
Type 2390
|Item no. 6023207
|EAN 4012196024919



Item no. / Type
6023207 / 2390
Smallest selling unit: 5 piece
5piece
piece
Description
Accessory mounting box for the installation of devices with support rings and support clamps in WDK cable routing trunking of 60 mm trunking height. The device socket is placed on the floor connectors and fastened in the centre with a bolt.
Single underfloor box
Single underfloor box
Technical data
Dimensions
| Length | 75 mm |
|---|---|
| Width | 71 mm |
| Height | 56,6 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | no |
|---|---|
| Ünite sayısı | 1 |
| Çekme yükü azaltma imkanı | no |
| Bağlantı yeri ile | no |
| Version for | Open |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1586 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
2390
6023207
2390
Item no.
6023207

