Wire cable clamp A4
Type 947 5 A4
|Item no. 5302174
|EAN 4012195901358




Item no. / Type
for cable diameter, min.
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Wire cable clamp for fastening steel wire tensioning ropes.
Technical data
Dimensions
| Dimension A | 24 mm |
|---|---|
| Dimension B | 6 mm |
| Dimension C | 5 mm |
Technical data
| for cable diameter, min. | 5 mm |
|---|---|
| Version for | Not insulated |
| Boyut | 5mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4401 |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0733 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
for cable diameter, min.
Item no.
947 3 A4
3
5302170
947 5 A4
5
5302174
947 6 A4
6
5302178
947 8 A4
8
5302182
947 10 A4
10
5302188
for cable diameter, min.
947 3 A4
Item no.
5302170
for cable diameter, min.
3
947 5 A4
Item no.
5302174
for cable diameter, min.
5
947 6 A4
Item no.
5302178
for cable diameter, min.
6
947 8 A4
Item no.
5302182
for cable diameter, min.
8
947 10 A4
Item no.
5302188
for cable diameter, min.
10


