WKL 200 FT wide span cable ladder
Type WKL 2020 FT
|Item no. 6232102
|EAN 4012196614844




Item no. / Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Yan parça kalınlığı
Smallest selling unit: 6 m
6m
m
Description
Wide span cable ladder with 200 mm side height.
Magnetic shield insulation without cover 10 dB, with cover 15 dB.
Magnetic shield insulation without cover 10 dB, with cover 15 dB.
Straight connectors of type WRVL 200 should be ordered separately and in the appropriate quantity.
Technical data
Dimensions
| Length | 6000 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Height | 200 mm |
| Dimension L | 6000 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Rung slot dimension | 17,00 |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Wide-span version | yes |
| Usable cross-section | 344 cm² |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Usable cross-section | 34400 mm² |
| Version of the rungs | Profile unperforated |
| Fastening of rung | Welded |
| Ölçü | 200x200 |
| Yan parça kalınlığı | 2,5 mm |
| Boyut | 200x200x6000 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Loads
| Destek aralığı 6,0m | 3 kN/m |
|---|---|
| Destek aralığı 7,0m | 2,5 kN/m |
| Destek aralığı 8,0m | 2 kN/m |
| Destek aralığı 9,0m | 1,4 kN/m |
| Destek aralığı 10,0m | 1 kN/m |
Permitted cable tray/ladder load in kN/m without man load
Destekler arası mesafe, m
Müsaade edilen kN/m'de yan taşıyıcı profilde oluşan eğilme miktarı mm olarak
Test yönteminde yük şeması
mm olarak kablo kanalı/merdiveni genişliği ile yük eğrisi
Destek aralığına bağlı olarak yan taşıyıcı profilin eğilme miktarı eğrisi
Environmental Data
| EPD-verified | yes |
|---|---|
| Expiry date EPD | 10.07.2029 |
| Declaration number EPD | EPD-KTO-17.0 |
| Unit base EPD | 1 running metre + mounting system |
| EPD GWP (outside of the system limits) | 18.83 kg CO₂e |
| EPD GWP (disposal phase) | 1.97 kg CO₂e |
| EPD GWP (manufacturing phase) | 81.32 kg CO₂e |
| EPD standard / LCA standard (norms) | DIN EN ISO 14025,EN 15804 + A2 |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 26,6429 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
WRWV 200 I FT
6232612
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
WRWV 200 A FT
6232604
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece

Item no. 6232612
45° angle connector, horizontal, inner strutType
WRWV 200 I FT
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Declarations (5)
Instructions and Aid (2)
Product images (3)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Yan parça kalınlığı
Item no.
WKL 2020 FT
6000
200
hayır
2,5
6232102
WKL 2030 FT
6000
300
hayır
2,5
6232104
WKL 2040 FT
6000
400
hayır
2,5
6232106
WKL 2050 FT
6000
500
hayır
2,5
6232108
WKL 2060 FT
6000
600
hayır
2,5
6232110
Width
WKL 2020 FT
Item no.
6232102
Length
6000
Width
200
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
2,5
WKL 2030 FT
Item no.
6232104
Length
6000
Width
300
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
2,5
WKL 2040 FT
Item no.
6232106
Length
6000
Width
400
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
2,5
WKL 2050 FT
Item no.
6232108
Length
6000
Width
500
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
2,5
WKL 2060 FT
Item no.
6232110
Length
6000
Width
600
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
2,5








