Adjustable connector FT
Type RGV 35 FT
|Item no. 7082126
|EAN 4012196230716



Item no. / Type
7082126 / RGV 35 FT
Height
35 mm
Plate thickness
2 mm
Colour
zinc
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Adjustable connector for cable trays with a side height of 35 mm.
Including appropriate fastening material.
Technical data
Dimensions
| Length | 234 mm |
|---|---|
| Width | 23 mm |
| Height | 35 mm |
Technical data
| Rustproof steel, pickled | no |
|---|---|
| Plate thickness | 2 mm |
| Suitable for mesh cable tray | no |
| Suitable for cable ladder | no |
| Suitable for cable tray | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | yes |
| Dimension | 234 x 31 |
| Suitable for cable tray system height | 35 mm |
| Version for | Straight connector |
| Connection type | Screw connector |
| Dimension | 35x240 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
0,3666 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,3666 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (4)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
Plate thickness
Colour
Item no.
RGV 35 FT
35
2
zinc
7082126
RGV 35 FT
Item no.
7082126
Height
35
Plate thickness
2
Colour
zinc


