45° Magic bend 85 FS
Type RBM 45 810 FS
|Item no. 6041410
|EAN 4012195879541



Item no. / Type
Width
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
45° bend with quick connector system. For all cable tray types of 85 mm side height.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 85 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| Tabanda montaj deliği | no |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 45° |
| Change of direction | Horizontal |
| Boyut | 85x100 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Type of connector, cable support system | Click fastening |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Colour
Item no.
RBM 45 810 FS
100
Strip galvanized
Steel
6041410
RBM 45 820 FS
200
Strip galvanized
Steel
zinc
6041412
Width
RBM 45 810 FS
Item no.
6041410
Width
100
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
RBM 45 820 FS
Item no.
6041412
Width
200
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
zinc


