Adhesive clip 2026, pure white
Type 2026 18 RW
|Item no. 2228420
|EAN 4012195496397




Item no. / Type
Nail length
Kablo çapı için min.
Kablo çapı için maks.
Çivi çapı için
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Adhesive clip, for clamping to the cable.
Technical data
Technical data
| Darbeye dayanıklı | evet |
|---|---|
| Halojen İçermez | evet |
| Hardened | evet |
| Double clip | hayır |
| With nail | evet |
| Nail length | 18 mm |
| Kablo çapı için min. | 7 mm |
| Kablo çapı için maks. | 12 mm |
| Çivi çapı için | 2,0 x 18 |
| Shape | Round (for round conductor) |
| Boyut | 7-12mm, L18 |
| Material | Polypropylene |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Pipe locking | no |
Dimensions
| Dimension L | 19,1 mm |
|---|---|
| Dimension B | 8,3 mm |
| Dimension H | 10,1 mm |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0037 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Nail length
Kablo çapı için min.
Kablo çapı için maks.
Çivi çapı için
Colour
Item no.
2026 18 RW
18
7
12
2,0 x 18
Pure white; RAL 9010
2228420
2026 25 RW
25
7
12
2,0 x 25
Pure white; RAL 9010
2228422
Nail length
Çivi çapı için
2026 18 RW
Item no.
2228420
Nail length
18
Kablo çapı için min.
7
Kablo çapı için maks.
12
Çivi çapı için
2,0 x 18
Colour
Pure white; RAL 9010
2026 25 RW
Item no.
2228422
Nail length
25
Kablo çapı için min.
7
Kablo çapı için maks.
12
Çivi çapı için
2,0 x 25
Colour
Pure white; RAL 9010

