AML3518 anchor rail, slot 16.5 mm, A2, perforated
Type AML3518P1000A2
|Item no. 1119700
|EAN 4012196470747




Item no. / Type
Length
Width
Height
Material thickness
Smallest selling unit: 1 m
1m
m
Description
Central C profile rail for cable routing, in conjunction with clamp clips with a hammerhead foot. Can also be used as suspension construction for cable support systems.
Technical data
Dimensions
| Length | 1000 mm |
|---|---|
| Width | 35 mm |
| Height | 18 mm |
| Dimension L | 1000 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | hayır |
|---|---|
| Yarık uzunluğu | 16,5 mm |
| Material thickness | 1,5 mm |
| Statik değer A | 1,01 cm² |
| Statik değer Iy | 0,44 cm⁴ |
| Statik değer Iz | 1,84 cm⁴ |
| Statik değer Wy | 0,42 cm³ |
| Statik değer Wz | 1,05 cm³ |
| Profile shape | C profil |
| Delik türü | Sırtı delikli |
| Drill hole spacing, centre | 50 mm |
| With perforation | evet |
| Breakable | hayır |
| With toothing | hayır |
| Version for | Tekli profil |
| Boyut | 1000x35x18 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 4,2834 kg CO2e / 1 Metre |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Material thickness
Surface
Material
Item no.
AML3518P1000A2
1000
35
18
1,5
Bright, treated
Stainless steel 1.4301
1119700
AML3518P2000A2
2000
35
18
1,5
Bright, treated
Stainless steel 1.4301
1119702
AML3518P6000A2
6000
35
18
1,5
Bright, treated
Stainless steel 1.4301
1119729
Length
AML3518P1000A2
Item no.
1119700
Length
1000
Width
35
Height
18
Material thickness
1,5
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301
AML3518P2000A2
Item no.
1119702
Length
2000
Width
35
Height
18
Material thickness
1,5
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301
AML3518P6000A2
Item no.
1119729
Length
6000
Width
35
Height
18
Material thickness
1,5
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301





