Base clamp clip, single
Type 2962 6 LGR
|Item no. 2140063
|EAN 4012195198970




Item no. / Type
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
M6 vida dişi üzerine vidalanabilir.
Technical data
Dimensions
| Dimension A | 11,5 mm |
|---|---|
| Dimension B | 10 mm |
| Dimension H | 17 mm |
| Dimension C | 15 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | evet |
|---|---|
| Boyut | 6 |
| UV-resistant | hayır |
| Plastic-covered | hayır |
| Suitable in fire protection area | hayır |
| Number of cables/pipes | 1 |
| Nominal diameter | 5,6 mm |
| Version for | Tekli |
| Fastening type | Threaded connection |
| Clamping range D, min. | 6 mm |
| Clamping range D, max. | 6 mm |
| Boyut | 6mm |
| Material | Polypropylene |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0052 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Number of cables/pipes
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Item no.
2962 6 LGR
1
6
6
2140063
2962 8 LGR
1
8
8
2140071
2962 10 LGR
1
10
10
2140101
2962 12 LGR
1
12
12
2140128
2962 15 LGR
1
14
15
2140152
2962 18 LGR
1
16
18
2140187
2962 22 LGR
1
19
22
2140233
2962 28 LGR
1
25
28
2140284
2962 35 LGR
1
32
35
2140357
2962 42 LGR
1
40
42
2140411
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
2962 6 LGR
Item no.
2140063
Number of cables/pipes
1
Clamping range D, min.
6
Clamping range D, max.
6
2962 8 LGR
Item no.
2140071
Number of cables/pipes
1
Clamping range D, min.
8
Clamping range D, max.
8
2962 10 LGR
Item no.
2140101
Number of cables/pipes
1
Clamping range D, min.
10
Clamping range D, max.
10
2962 12 LGR
Item no.
2140128
Number of cables/pipes
1
Clamping range D, min.
12
Clamping range D, max.
12
2962 15 LGR
Item no.
2140152
Number of cables/pipes
1
Clamping range D, min.
14
Clamping range D, max.
15
2962 18 LGR
Item no.
2140187
Number of cables/pipes
1
Clamping range D, min.
16
Clamping range D, max.
18
2962 22 LGR
Item no.
2140233
Number of cables/pipes
1
Clamping range D, min.
19
Clamping range D, max.
22
2962 28 LGR
Item no.
2140284
Number of cables/pipes
1
Clamping range D, min.
25
Clamping range D, max.
28
2962 35 LGR
Item no.
2140357
Number of cables/pipes
1
Clamping range D, min.
32
Clamping range D, max.
35
2962 42 LGR
Item no.
2140411
Number of cables/pipes
1
Clamping range D, min.
40
Clamping range D, max.
42

