Cable ladder with trapezoidal rungs, light duty A2
Type SL 42 250 A2
|Item no. 7097088
|EAN 4012195706984




Item no. / Type
7097088 / SL 42 250 A2
Length
2000 mm
Width
250 mm
Maintain electrical functions
no
Yan parça kalınlığı
3 mm
This item is a discontinued product!
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Shipbuilding cable ladder with perforated side rail of side height 25 mm with welded, perforated trapezoidal rungs which open in a downwards direction. Load tested according to IEC in conjunction with connector, type SLV.
The shipbuilding cable ladder is also available in unpainted steel on request.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 250 mm |
| Height | 25 mm |
| Dimension B | 256 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | yes |
| Çerçeve mesafesi | 250 mm |
| Version of the rungs | Profile perforated |
| Side rail version | Flat profile |
| Fastening of rung | Welded |
| Ölçü | 25 X 250 |
| Yan parça kalınlığı | 3 mm |
| Boyut | 25x256x2000 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Loads
| Destek aralığı 1,0m | 1,45 kN/m |
|---|---|
| Destek aralığı 1,5m | 0,65 kN/m |
| Destek aralığı 2,0m | 0,25 kN/m |
Permitted cable tray/ladder load in kN/m without man load
Destekler arası mesafe, m
Müsaade edilen kN/m'de yan taşıyıcı profilde oluşan eğilme miktarı mm olarak
mm olarak kablo kanalı/merdiveni genişliği ile yük eğrisi
Destek aralığına bağlı olarak yan taşıyıcı profilin eğilme miktarı eğrisi
Test yönteminde yük şeması
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 8,1225 kg CO₂e / 1 Meter |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Yan parça kalınlığı
Item no.
SL 42 250 A2
2000
250
hayır
3
7097088
SL 42 250 A2
Item no.
7097088
Length
2000
Width
250
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
3





