Cable ladder with trapezoidal rungs, standard FT
Type SL 62 100 FT
|Item no. 7097409
|EAN 4012196980246



Item no. / Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Yan parça kalınlığı
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
Shipbuilding cable ladder with perforated side rail of side height 40 mm with welded, perforated trapezoidal rungs which open in a downwards direction. Load tested according to IEC in conjunction with connector, type SLV.
The shipbuilding cable ladder, including fittings, is also available in stainless steel on request. Powder coating according to RAL colours possible.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 40 mm |
| Dimension B | 110 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Çerçeve mesafesi | 300 mm |
| Version of the rungs | Profile perforated |
| Side rail version | Flat profile |
| Fastening of rung | Welded |
| Yan parça kalınlığı | 5 mm |
| Boyut | 40x110x3000 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Loads
| Destek aralığı 1,5m | 3 kN/m |
|---|---|
| Destek aralığı 2,0m | 2 kN/m |
| Destek aralığı 2,5m | 1 kN/m |
| Destek aralığı 3,0m | 0,6 kN/m |
Permitted cable tray/ladder load in kN/m without man load
Destekler arası mesafe, m
Müsaade edilen kN/m'de yan taşıyıcı profilde oluşan eğilme miktarı mm olarak
mm olarak kablo kanalı/merdiveni genişliği ile yük eğrisi
Destek aralığına bağlı olarak yan taşıyıcı profilin eğilme miktarı eğrisi
Test yönteminde yük şeması
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 7,4966 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
Mounting accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Yan parça kalınlığı
Item no.
SL 62 100 FT
3000
100
hayır
5
7097409
SL 62 150 FT
3000
150
hayır
5
7097417
SL 62 200 FT
3000
200
hayır
5
7097425
SL 62 300 FT
3000
300
hayır
5
7097433
SL 62 400 FT
3000
400
hayır
5
7097441
SL 62 500 FT
3000
500
no
5
7097468
SL 62 600 FT
3000
600
hayır
5
7097476
Width
Maintain electrical functions
SL 62 100 FT
Item no.
7097409
Length
3000
Width
100
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
5
SL 62 150 FT
Item no.
7097417
Length
3000
Width
150
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
5
SL 62 200 FT
Item no.
7097425
Length
3000
Width
200
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
5
SL 62 300 FT
Item no.
7097433
Length
3000
Width
300
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
5
SL 62 400 FT
Item no.
7097441
Length
3000
Width
400
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
5
SL 62 500 FT
Item no.
7097468
Length
3000
Width
500
Maintain electrical functions
no
Yan parça kalınlığı
5
SL 62 600 FT
Item no.
7097476
Length
3000
Width
600
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
5





