Cable ladder with Z rung, light duty
Type SLZ L 400 SG
|Item no. 7098040
|EAN 4012195707783




Item no. / Type
Length
Width
Yan parça kalınlığı
This item is a discontinued product!
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
Light-duty shipbuilding cable ladder with perforated side rail of side height 35 mm with welded, perforated Z rungs. Load tested according to IEC in conjunction with connector, type SLV. Welding primer type SIGMA-WELD 199, also available in white.
The shipbuilding cable ladder, including fittings, is also available in stainless steel on request. Powder coating according to RAL colours possible.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 400 mm |
| Height | 35 mm |
| Dimension B | 406 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | hayır |
|---|---|
| Yan delik | evet |
| Wide-span version | hayır |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | hayır |
| Çerçeve mesafesi | 300 mm |
| Version of the rungs | Profile perforated |
| Side rail version | Yassı profil |
| Fastening of rung | Welded |
| Ölçü | 35x400 |
| Yan parça kalınlığı | 3 mm |
| Boyut | 35x406x3000 |
| Surface | Welding primed |
| Material | Steel |
| Colour | Pas Kırmızısı |
Loads
| Destek aralığı 1,5m | 1,5 kN/m |
|---|---|
| Destek aralığı 2,0m | 0,85 kN/m |
| Destek aralığı 2,5m | 0,35 kN/m |
| Destek aralığı 3,0m | 0,25 kN/m |
Permitted cable tray/ladder load in kN/m without man load
Destekler arası mesafe, m
Müsaade edilen kN/m'de yan taşıyıcı profilde oluşan eğilme miktarı mm olarak
mm olarak kablo kanalı/merdiveni genişliği ile yük eğrisi
Destek aralığına bağlı olarak yan taşıyıcı profilin eğilme miktarı eğrisi
Test yönteminde yük şeması
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 4,9262 kg CO₂e / 1 Metre |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (5)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Yan parça kalınlığı
Item no.
SLZ L 100 SG
3000
100
hayır
3
7098032
SLZ L 200 SG
3000
200
hayır
3
7098036
SLZ L 300 SG
3000
300
hayır
3
7098038
SLZ L 400 SG
3000
400
hayır
3
7098040
SLZ L 500 SG
3000
500
hayır
3
7098042
Width
SLZ L 100 SG
Item no.
7098032
Length
3000
Width
100
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
3
SLZ L 200 SG
Item no.
7098036
Length
3000
Width
200
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
3
SLZ L 300 SG
Item no.
7098038
Length
3000
Width
300
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
3
SLZ L 400 SG
Item no.
7098040
Length
3000
Width
400
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
3
SLZ L 500 SG
Item no.
7098042
Length
3000
Width
500
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
3





