Cable ladder with Z rung, light-duty A4
Type SLZ L 100 A4
|Item no. 7098082
|EAN 4012195707943




Item no. / Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Yan parça kalınlığı
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
Light-duty shipbuilding cable ladder with perforated side rail of side height 35 mm with welded, perforated Z rungs. Load tested according to IEC in conjunction with connector, type SLV.
Bends on request.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 35 mm |
| Dimension B | 106 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | yes |
| Çerçeve mesafesi | 300 mm |
| Version of the rungs | Profile perforated |
| Side rail version | Flat profile |
| Fastening of rung | Welded |
| Ölçü | 35x100 |
| Yan parça kalınlığı | 3 mm |
| Boyut | 35x106x3000 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
| Colour | stainless steel |
Loads
| Destek aralığı 1,0m | 2,8 kN/m |
|---|---|
| Destek aralığı 1,5m | 1 kN/m |
| Destek aralığı 2,0m | 0,55 kN/m |
| Destek aralığı 2,5m | 0,35 kN/m |
| Destek aralığı 3,0m | 0,25 kN/m |
Permitted cable tray/ladder load in kN/m without man load
Destekler arası mesafe, m
Müsaade edilen kN/m'de yan taşıyıcı profilde oluşan eğilme miktarı mm olarak
mm olarak kablo kanalı/merdiveni genişliği ile yük eğrisi
Destek aralığına bağlı olarak yan taşıyıcı profilin eğilme miktarı eğrisi
Test yönteminde yük şeması
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 9,342 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 7099261
90° bend with Z rung, A4Type
SLZB L 90 100 A4
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (5)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Yan parça kalınlığı
Item no.
SLZ L 100 A4
3000
100
hayır
3
7098082
SLZ L 200 A4
3000
200
no
3
7098086
SLZ L 300 A4
3000
300
hayır
3
7098088
SLZ L 400 A4
3000
400
no
3
7098090
SLZ L 500 A4
3000
500
hayır
3
7098092
SLZ L 600 A4
3000
600
no
3
7098094
Width
Maintain electrical functions
SLZ L 100 A4
Item no.
7098082
Length
3000
Width
100
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
3
SLZ L 200 A4
Item no.
7098086
Length
3000
Width
200
Maintain electrical functions
no
Yan parça kalınlığı
3
SLZ L 300 A4
Item no.
7098088
Length
3000
Width
300
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
3
SLZ L 400 A4
Item no.
7098090
Length
3000
Width
400
Maintain electrical functions
no
Yan parça kalınlığı
3
SLZ L 500 A4
Item no.
7098092
Length
3000
Width
500
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
3
SLZ L 600 A4
Item no.
7098094
Length
3000
Width
600
Maintain electrical functions
no
Yan parça kalınlığı
3



