Cable ladderwith trapezoidal rungs, standard SG
Type SL 62 600 SG
|Item no. 7097271
|EAN 4012196980000




Item no. / Type
7097271 / SL 62 600 SG
Length
3000 mm
Width
600 mm
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
5 mm
This item is a discontinued product!
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
Shipbuilding cable ladder with perforated side rail of side height 40 mm with welded, perforated trapezoidal rungs which open in a downwards direction. Load tested according to IEC in conjunction with connector, type SLV. Welding primer type SIGMA-WELD 199.
The shipbuilding cable ladder, including fittings, is also available in stainless steel on request. Powder coating according to RAL colours possible.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 600 mm |
| Height | 40 mm |
| Dimension B | 610 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | hayır |
|---|---|
| Yan delik | evet |
| Wide-span version | hayır |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | hayır |
| Çerçeve mesafesi | 300 mm |
| Version of the rungs | Profile perforated |
| Side rail version | Yassı profil |
| Fastening of rung | Welded |
| Yan parça kalınlığı | 5 mm |
| Boyut | 40x610x3000 |
| Surface | Welding primed |
| Material | Steel |
| Colour | Pas Kırmızısı |
Loads
| Destek aralığı 1,5m | 3 kN/m |
|---|---|
| Destek aralığı 2,0m | 2 kN/m |
| Destek aralığı 2,5m | 1 kN/m |
| Destek aralığı 3,0m | 0,6 kN/m |
Permitted cable tray/ladder load in kN/m without man load
Destekler arası mesafe, m
Müsaade edilen kN/m'de yan taşıyıcı profilde oluşan eğilme miktarı mm olarak
mm olarak kablo kanalı/merdiveni genişliği ile yük eğrisi
Destek aralığına bağlı olarak yan taşıyıcı profilin eğilme miktarı eğrisi
Test yönteminde yük şeması
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 9,6156 kg CO₂e / 1 Metre |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Yan parça kalınlığı
Item no.
SL 62 600 SG
3000
600
hayır
5
7097271
SL 62 600 SG
Item no.
7097271
Length
3000
Width
600
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
5





