Cable tray MKS 35 FS
Type MKS 305 FS
|Item no. 6053513
|EAN 4012196386598




Item no. / Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Plate thickness
This item is a discontinued product!
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
MKS 35 = Medium duty cable tray system with a side height of 35 mm.
Magnetic shield insulation without cover 20 dB, with cover 50 dB.
Magnetic shield insulation without cover 20 dB, with cover 50 dB.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 35 mm |
| Dimension B | 50 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | no |
| Usable cross-section | 16 cm² |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Tabanda montaj deliği | yes |
| NATO hole pattern | no |
| Usable cross-section | 1600 mm² |
| Üst parçalı | no |
| Taban deliği | 1 |
| Boyut | 35x50x3000 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Loads
| Destek aralığı 1,0m | 1,9 kN/m |
|---|---|
| Destek aralığı 1,5m | 0,85 kN/m |
| Destek aralığı 2,0m | 0,55 kN/m |
| Destek aralığı 2,5m | 0,3 kN/m |
| Destek aralığı 3,0m | 0,15 kN/m |
Permitted cable tray/ladder load in kN/m without man load
Destekler arası mesafe, m
Müsaade edilen kN/m'de yan taşıyıcı profilde oluşan eğilme miktarı mm olarak
Test yönteminde yük şeması
mm olarak kablo kanalı/merdiveni genişliği ile yük eğrisi
Destek aralığına bağlı olarak yan taşıyıcı profilin eğilme miktarı eğrisi
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Plate thickness
Surface
Material
Item no.
MKS 305 FS
3000
50
hayır
1
Strip galvanized
Steel
6053513
MKS 310 FS
3000
100
hayır
1
Strip galvanized
Steel
6053548
MKS 320 FS
3000
200
hayır
1
Strip galvanized
Steel
6053599
MKS 330 FS
3000
300
no
1
Strip galvanized
Steel
6053637
Width
Maintain electrical functions
MKS 305 FS
Item no.
6053513
Length
3000
Width
50
Maintain electrical functions
hayır
Plate thickness
1
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
MKS 310 FS
Item no.
6053548
Length
3000
Width
100
Maintain electrical functions
hayır
Plate thickness
1
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
MKS 320 FS
Item no.
6053599
Length
3000
Width
200
Maintain electrical functions
hayır
Plate thickness
1
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
MKS 330 FS
Item no.
6053637
Length
3000
Width
300
Maintain electrical functions
no
Plate thickness
1
Surface
Strip galvanized
Material
Steel


