Cross-connector for TP support profiles, free-standing system
Type KV FT
|Item no. 5901255
|EAN 4012197394523



Item no. / Type
5901255 / KV FT
DELIVERY TIME ON REQUEST
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Cross-connector to connect support profiles for free-standing photovoltaic systems. Fastening with pre-installed M12 screw, screw-on with Torx 40 wrench.
Technical data
Dimensions
| Width | 40 mm |
|---|---|
| Height | 40 mm |
Technical data
| Ayarlanabilir | hayır |
|---|---|
| Depth | 80 mm |
| Boyut | 40x40x80 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | Çinko grisi |
| Photovoltaic connection and fastening element version | Cross-connectors |
| With module earthing | hayır |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,9953 kg CO2e / 1 Adet |
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
TP 1000 FT
5900500
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
TP 1010 FT
5900502
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
TP 1020 FT
5900504
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
TP 1030 FT
5900506
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
TP 1040 FT
5900508
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
TP 1050 FT
5900510
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece

Item no. 5900500
Support profile for PV module mounting, free-standing systemType
TP 1000 FT
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece

Item no. 5900502
Support profile for PV module mounting, free-standing systemType
TP 1010 FT
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece

Item no. 5900504
Support profile for PV module mounting, free-standing systemType
TP 1020 FT
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
KV FT
5901255
KV FT
Item no.
5901255



