IS 8 support
Type IS 8 30 FT
|Item no. 6337031
|EAN 4012196182770



Item no. / Type
Length
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
I support in fixed lengths. Dimensions 80 x 42 mm.
Single and double-sided brackets of type AS 15, AS 30 and AS 55 can be fastened to the IS 8 I support. The height of the brackets is infinitely adjustable.
Technical data
Dimensions
| Length | 300 mm |
|---|---|
| Width | 80 mm |
| Height | 42 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yarık uzunluğu | 70 mm |
| Material thickness | 4 mm |
| Statik değer A | 7,02 cm² |
| Statik değer Iy | 6,26 cm⁴ |
| Statik değer Iz | 77,53 cm⁴ |
| Statik değer Wy | 2,98 cm³ |
| Statik değer Wz | 19,38 cm³ |
| Profile shape | I profile |
| Delik türü | Perforated bar |
| Breakable | no |
| Hole width | 14 mm |
| With toothing | no |
| Ölçü | 80 x 42 |
| EPD article | yes |
| Version for | Single profile |
| Boyut | 80x42x300 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 3,6862 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
IS 8 30 FT
300
6337031
IS 8 40 FT
400
6337058
IS 8 50 FT
500
6337066
IS 8 60 FT
600
6337074
IS 8 70 FT
700
6337082
IS 8 80 FT
800
6337090
IS 8 90 FT
900
6337104
IS 8 100 FT
1000
6337112
IS 8 110 FT
1100
6337120
IS 8 120 FT
1200
6337139
IS 8 130 FT
1300
6337147
IS 8 140 FT
1400
6337155
IS 8 150 FT
1500
6337163
IS 8 160 FT
1600
6337171
IS 8 170 FT
1700
6337198
IS 8 180 FT
1800
6337201
IS 8 190 FT
1900
6337228
IS 8 200 FT
2000
6337236
IS 8 300 FT
3000
6337244
IS 8 600 FT
6000
6337252
Length
IS 8 30 FT
Item no.
6337031
Length
300
IS 8 40 FT
Item no.
6337058
Length
400
IS 8 50 FT
Item no.
6337066
Length
500
IS 8 60 FT
Item no.
6337074
Length
600
IS 8 70 FT
Item no.
6337082
Length
700
IS 8 80 FT
Item no.
6337090
Length
800
IS 8 90 FT
Item no.
6337104
Length
900
IS 8 100 FT
Item no.
6337112
Length
1000
IS 8 110 FT
Item no.
6337120
Length
1100
IS 8 120 FT
Item no.
6337139
Length
1200
IS 8 130 FT
Item no.
6337147
Length
1300
IS 8 140 FT
Item no.
6337155
Length
1400
IS 8 150 FT
Item no.
6337163
Length
1500
IS 8 160 FT
Item no.
6337171
Length
1600
IS 8 170 FT
Item no.
6337198
Length
1700
IS 8 180 FT
Item no.
6337201
Length
1800
IS 8 190 FT
Item no.
6337228
Length
1900
IS 8 200 FT
Item no.
6337236
Length
2000
IS 8 300 FT
Item no.
6337244
Length
3000
IS 8 600 FT
Item no.
6337252
Length
6000





