Magic tee 110 FS
Type RTM 120 FS
|Item no. 6042012
|EAN 4012195882343



Item no. / Type
Width
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Tee with quick connector system. For all cable tray types of 110 mm side height.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 200 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Change of direction | Horizontal |
| Type | T piece horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Boyut | 110x200 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Item no.
RTM 120 FS
200
Strip galvanized
Steel
6042012
RTM 150 FS
500
Strip galvanized
Steel
6042020
RTM 160 FS
600
Strip galvanized
Steel
6042022
Width
RTM 120 FS
Item no.
6042012
Width
200
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
RTM 150 FS
Item no.
6042020
Width
500
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
RTM 160 FS
Item no.
6042022
Width
600
Surface
Strip galvanized
Material
Steel


