Reduction, PG thread
Type 107 R PG11- 7 PA
|Item no. 2030705
|EAN 4012195824350



Item no. / Type
Thread dimension, PG, internal
Thread dimension, PG, external
WAF
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Redüksiyon, DIN 40430'a uygun PG iç ve dış dişli.
Technical data
Technical data
| Halojen İçermez | evet |
|---|---|
| Patlamaya karşı korumalı | hayır |
| Thread type: Internal thread | PG |
| Thread type: External thread | PG |
| Thread dimension, PG, internal | 7 |
| Thread dimension, PG, external | 11 |
| Nickel-plated | hayır |
| WAF | 22 |
| Vida dişi uzunluğu | 8 mm |
| Boyut | PG11-PG7 |
| Material | Polyamide |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Dimensions
| Dimension L1 | 8 mm |
|---|---|
| Dimension L2 | 6 mm |
| Dimension L3 | 9,5 mm |
| Dimension E | 24 mm |
| Dimension D | 7,5 mm |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0285 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Thread dimension, PG, internal
Thread dimension, PG, external
WAF
Item no.
107 R PG11- 7 PA
7
11
22
2030705
107 R PG13- 9 PA
9
13,5
24
2030713
107 R PG16- 9 PA
9
16
27
2030748
107 R PG16-11 PA
11
16
27
2030756
107 R PG21-11 PA
11
21
32
2030764
107 R PG21-13 PA
13,5
21
32
2030772
107 R PG21-16 PA
16
21
32
2030780
107 R PG29-16 PA
16
29
40
2030799
107 R PG29-21 PA
21
29
39
2030802
107 R PG36-29 PA
29
36
50
2030810
107 R PG36-21 PA
21
36
50
2030829
107 R PG42-29 PA
29
42
55
2030837
Thread dimension, PG, internal
Thread dimension, PG, external
WAF
107 R PG11- 7 PA
Item no.
2030705
Thread dimension, PG, internal
7
Thread dimension, PG, external
11
WAF
22
107 R PG13- 9 PA
Item no.
2030713
Thread dimension, PG, internal
9
Thread dimension, PG, external
13,5
WAF
24
107 R PG16- 9 PA
Item no.
2030748
Thread dimension, PG, internal
9
Thread dimension, PG, external
16
WAF
27
107 R PG16-11 PA
Item no.
2030756
Thread dimension, PG, internal
11
Thread dimension, PG, external
16
WAF
27
107 R PG21-11 PA
Item no.
2030764
Thread dimension, PG, internal
11
Thread dimension, PG, external
21
WAF
32
107 R PG21-13 PA
Item no.
2030772
Thread dimension, PG, internal
13,5
Thread dimension, PG, external
21
WAF
32
107 R PG21-16 PA
Item no.
2030780
Thread dimension, PG, internal
16
Thread dimension, PG, external
21
WAF
32
107 R PG29-16 PA
Item no.
2030799
Thread dimension, PG, internal
16
Thread dimension, PG, external
29
WAF
40
107 R PG29-21 PA
Item no.
2030802
Thread dimension, PG, internal
21
Thread dimension, PG, external
29
WAF
39
107 R PG36-29 PA
Item no.
2030810
Thread dimension, PG, internal
29
Thread dimension, PG, external
36
WAF
50
107 R PG36-21 PA
Item no.
2030829
Thread dimension, PG, internal
21
Thread dimension, PG, external
36
WAF
50
107 R PG42-29 PA
Item no.
2030837
Thread dimension, PG, internal
29
Thread dimension, PG, external
42
WAF
55
