Screw plug, metric thread
Type 168 MS M12
|Item no. 2090511
|EAN 4012195471738




Item no. / Type
Vida dişi
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
DIN 46320'ye uygun kapatma vidası N, DIN EN 60423 veya ISO 68'e uygun metrik vida dişi ile.
* Fiyatlar, Alman Elektrolitik Bakır fiyatına göre belirlenir, bkz. Malzeme bilgileri.
* Fiyatlar, Alman Elektrolitik Bakır fiyatına göre belirlenir, bkz. Malzeme bilgileri.
Technical data
Dimensions
| Length | 14 mm |
|---|---|
| Width | 14 mm |
| Height | 8 mm |
| Dimension L | 5 mm |
| Dimension D | 14 mm |
Technical data
| Darbeye dayanıklı | hayır |
|---|---|
| Halojen İçermez | hayır |
| Cam elyafı takviyeli | hayır |
| Patlamaya karşı korumalı | hayır |
| Koruma sınıfı | IP68 |
| Vida dişi | M12 x 1,5 |
| Thread type | Metric |
| For Ex zone gas | Yok |
| For Ex zone dust | Yok |
| Thread increase | 1,5 mm |
| Nominal thread size metric/PG | 12 |
| Boyut | M12 |
| Surface | Nickel-plated |
| Material | Brass |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0096 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Vida dişi
Item no.
168 MS M12
M12 x 1,5
2090511
168 MS M16
M16 x 1,5
2090538
168 MS M20
M20 x 1,5
2090546
168 MS M25
M25 x 1,5
2090554
168 MS M63
M63 x 1,5
2090597
Vida dişi
168 MS M12
Item no.
2090511
Vida dişi
M12 x 1,5
168 MS M16
Item no.
2090538
Vida dişi
M16 x 1,5
168 MS M20
Item no.
2090546
Vida dişi
M20 x 1,5
168 MS M25
Item no.
2090554
Vida dişi
M25 x 1,5
168 MS M63
Item no.
2090597
Vida dişi
M63 x 1,5

