Snap clip
Type 1975 12-15
|Item no. 2148021
|EAN 4012195844518




Item no. / Type
Betondaki B25 kırılma yükü
Delik çapı min.
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Beton ve tuğla duvarlara hızlı montaj için sivri geçmeli dübel ile. Dübel, kelepçenin alt kenarı deliğin üzerine yerleşene kadar deliğin içine itilir, borunun bastırılmasıyla kelepçe kapanır ve boruyu sıkıca kavrar.
Technical data
Technical data
| Halojen İçermez | evet |
|---|---|
| Betondaki B25 kırılma yükü | 90 N |
| Number of cables/pipes | 1 |
| Version for | kapalı |
| Fastening type | Geçmeli tespitleme |
| Delik çapı min. | 6 mm |
| Delik derinliği | 40 mm |
| Clamping range D, min. | 12 mm |
| Clamping range D, max. | 15 mm |
| Boyut | 12-15mm |
| Material | Polyamide |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,011 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Betondaki B25 kırılma yükü
Delik çapı min.
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Colour
Item no.
1975 12-15
90
6
12
15
Light grey; RAL 7035
2148021
1975 16-19
150
6
16
19
Light grey; RAL 7035
2148048
1975 19-22
90
6
19
22,5
Light grey; RAL 7035
2148056
Betondaki B25 kırılma yükü
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
1975 12-15
Item no.
2148021
Betondaki B25 kırılma yükü
90
Delik çapı min.
6
Clamping range D, min.
12
Clamping range D, max.
15
Colour
Light grey; RAL 7035
1975 16-19
Item no.
2148048
Betondaki B25 kırılma yükü
150
Delik çapı min.
6
Clamping range D, min.
16
Clamping range D, max.
19
Colour
Light grey; RAL 7035
1975 19-22
Item no.
2148056
Betondaki B25 kırılma yükü
90
Delik çapı min.
6
Clamping range D, min.
19
Clamping range D, max.
22,5
Colour
Light grey; RAL 7035

