T and intersection cover, for trunking type WDK 30045
Type WDKH-T30045RW
|Item no. 6175698
|EAN 4012195814160



Item no. / Type
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
Description
T and intersection cover for changing the direction of the halogen-free WDK-H trunking.
Technical data
Dimensions
| Length | 88 mm |
|---|---|
| Width | 45 mm |
| Height | 30 mm |
| Dimension b | 68 mm |
| Dimension a | 88 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Kanal ölçüsü için | 30 x 45 |
| Halojen İçermez | yes |
| Koruyucu folyo | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK07. |
| Version for | Hood fitting |
| Fastening type | Lockable |
| Kanal derinliği | 30 mm |
| Kanal yüksekliği min. | 45 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 90 °C |
| Boyut | 30x45mm |
| Material | Polycarbonate/Acrylnitrile-butadiene-styrene |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,128 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDKH-T30045RW
68
88
Pure white; RAL 9010
6175698
WDKH-T30045LGR
68
88
Light grey; RAL 7035
6176076
Colour
WDKH-T30045RW
Item no.
6175698
Dimension b
68
Dimension a
88
Colour
Pure white; RAL 9010
WDKH-T30045LGR
Item no.
6176076
Dimension b
68
Dimension a
88
Colour
Light grey; RAL 7035

