Telitank T4B
Type T4B 00C 7011
|Item no. 7408288
|EAN 4012195114956



Item no. / Type
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
For combined installation of four individual accessories with support bracket (four accessories of one current type or two accessories each for two current types). The different current types are insulated against each other by a partition. Screw fixing groove for accessories: 60 mm vertical.
Technical data
Dimensions
| Length | 118 mm |
|---|---|
| Width | 118 mm |
| Height | 97 mm |
Technical data
| Number of installable devices | 4 |
|---|---|
| Suitable for standard switch material | yes |
| Suitable for wet care | yes |
| Number of installable devices, front side | 2 |
| Number of installable devices, rear side | 2 |
| Dimension | 118x118x97 |
| Material | Polyamide |
| Colour | Iron grey; RAL 7011 |
Environmental Data
1,2012 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 1,2012 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
T4B P1S 9011
7408236
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
T4B P6 9011
7408268
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece

Item no. 7408220
Cover plate, Telitank T4B, blankType
T4B P01S 9011
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Type
T4B P1S 9011
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece

Item no. 7408268
Cover plate, Telitank T4B, Modul 45® installation openingType
T4B P6 9011
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (1)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Number of installable devices
Colour
Item no.
T4B 00C 7011
4
Iron grey; RAL 7011
7408288
T4B 00C 9011
4
Graphite black; RAL 9011
7408292
Colour
T4B 00C 7011
Item no.
7408288
Number of installable devices
4
Colour
Iron grey; RAL 7011
T4B 00C 9011
Item no.
7408292
Number of installable devices
4
Colour
Graphite black; RAL 9011



