Trunking, type WDK 10030
Type WDK10030RW
|Item no. 6150780
|EAN 4012196491773



Item no. / Type
Length
Width
Height
Colour
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Trunking cover and base with base perforation.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 30 mm |
| Height | 10 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Usable cross-section | 218 mm² |
| Halogen-free | no |
| Number of fixed partitions | 0 |
| Number of insertable partitions | 0 |
| Cable retaining clip | yes |
| Protective film | no |
| Duct connector | no |
| Protection rating | IP30 |
| Delivery on a roll | no |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Fastening type | Base perforation |
| Version, cable trunking cover | Loose |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 10x30x2000 |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,2733 kg CO2e / 1 MeterCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,2733 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
WDK HI10030RW
6154336
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
WDK HA10030RW
6154425
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
WDK HF10030RW
6154220
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece

Item no. 6154522
End piece, trunking type WDK 10030Type
WDK HE10030RW
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece

Item no. 6154336
Internal corner cover, trunking type WDK 10030Type
WDK HI10030RW
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece

Item no. 6154425
External corner cover, trunking type WDK 10030Type
WDK HA10030RW
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Certificates (2)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Colour
Item no.
WDK10030CW
2000
30
10
Cream; RAL 9001
6150772
WDK10030RW
2000
30
10
Pure white; RAL 9010
6150780
Colour
WDK10030CW
Item no.
6150772
Length
2000
Width
30
Height
10
Colour
Cream; RAL 9001
WDK10030RW
Item no.
6150780
Length
2000
Width
30
Height
10
Colour
Pure white; RAL 9010



