Trunking, type WDK 15015
Type WDK15015RW
|Item no. 6191002
|EAN 4012196794058



Item no. / Type
Length
Width
Height
Colour
Smallest selling unit: 56 m
56m
m
Description
Trunking cover and base with base perforation.
Covered
Covered
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 15 mm |
| Height | 15 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Number of cables NYM 3 x 1.5 mm² Ø 10.5 mm (without socket) | 1 |
| Usable cross-section | 164 mm² |
| Halogen-free | no |
| Number of fixed partitions | 0 |
| Number of insertable partitions | 0 |
| Cable retaining clip | no |
| Protective film | no |
| Duct connector | no |
| Protection rating | IP30 |
| Delivery on a roll | no |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Fastening type | Base perforation |
| Version, cable trunking cover | Loose |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 15x15x2000 |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,1789 kg CO2e / 1 MeterCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,1789 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6193099
End piece, trunking type WDK 15015Type
WDK HE15015RW
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Certificates (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Colour
Item no.
WDK15015LGR
2000
15
15
Light grey; RAL 7035
6024947
WDK15015GR
2000
15
15
Stone grey; RAL 7030
6024955
WDK15015CW
2000
15
15
Cream; RAL 9001
6024963
WDK15015RW
2000
15
15
Pure white; RAL 9010
6191002
Colour
WDK15015LGR
Item no.
6024947
Length
2000
Width
15
Height
15
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK15015GR
Item no.
6024955
Length
2000
Width
15
Height
15
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK15015CW
Item no.
6024963
Length
2000
Width
15
Height
15
Colour
Cream; RAL 9001
WDK15015RW
Item no.
6191002
Length
2000
Width
15
Height
15
Colour
Pure white; RAL 9010


