Trunking, type WDK 20020 with base perforation
Type WDK20020RW
|Item no. 6191037
|EAN 4012196794171



Item no. / Type
Length
Width
Height
Colour
Smallest selling unit: 48 m
48m
m
Description
Trunking cover and base with base perforation.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 17,5 mm |
| Height | 17,5 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Number of cables NYM 3 x 1.5 mm² Ø 10.5 mm (without socket) | 1 |
| Number of cables NYM 5 x 1.5 mm² Ø 12.0 mm (without socket) | 1 |
| Number of cables NYM 3 x 2.5 mm² Ø 11.5 mm (without socket) | 1 |
| Usable cross-section | 220 mm² |
| Halogen-free | no |
| Number of fixed partitions | 0 |
| Number of insertable partitions | 0 |
| Cable retaining clip | no |
| Protective film | no |
| Duct connector | no |
| Protection rating | IP30 |
| Delivery on a roll | no |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Fastening type | Base perforation |
| Version, cable trunking cover | Loose |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 20x20x2000 |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,2109 kg CO2e / 1 MeterCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,2109 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
WDK HI20020RW
6191878
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
WDK HA20020RW
6192165
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
WDK HF20020RW
6192777
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece

Item no. 6193129
End piece, trunking type WDK 20020Type
WDK HE20020RW
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece

Item no. 6191878
Internal corner cover, trunking type WDK 20020Type
WDK HI20020RW
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece

Item no. 6192165
External corner cover, trunking type WDK 20020Type
WDK HA20020RW
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Certificates (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Colour
Item no.
WDK20020LGR
2000
17,5
17,5
Light grey; RAL 7035
6025102
WDK20020GR
2000
17,5
17,5
Stone grey; RAL 7030
6025110
WDK20020CW
2000
17,5
17,5
Cream; RAL 9001
6025153
WDK20020RW
2000
17,5
17,5
Pure white; RAL 9010
6191037
Colour
WDK20020LGR
Item no.
6025102
Length
2000
Width
17,5
Height
17,5
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK20020GR
Item no.
6025110
Length
2000
Width
17,5
Height
17,5
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK20020CW
Item no.
6025153
Length
2000
Width
17,5
Height
17,5
Colour
Cream; RAL 9001
WDK20020RW
Item no.
6191037
Length
2000
Width
17,5
Height
17,5
Colour
Pure white; RAL 9010



