Trunking, type WDK 20035
Type WDK20035RW
|Item no. 6191045
|EAN 4012196496938



Item no. / Type
Length
Width
Height
Colour
Smallest selling unit: 32 m
32m
m
Description
Trunking cover and base with base perforation.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 35 mm |
| Height | 20 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Number of cables NYM 3 x 1.5 mm² Ø 10.5 mm (without socket) | 3 |
| Number of cables NYM 5 x 1.5 mm² Ø 12.0 mm (without socket) | 2 |
| Number of cables NYM 3 x 2.5 mm² Ø 11.5 mm (without socket) | 2 |
| Usable cross-section | 521 mm² |
| Halogen-free | no |
| Number of fixed partitions | 0 |
| Number of insertable partitions | 0 |
| Cable retaining clip | no |
| Protective film | no |
| Duct connector | no |
| Protection rating | IP30 |
| Delivery on a roll | no |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Transparent | no |
| Fastening type | Base perforation |
| Version, cable trunking cover | Loose |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 20x35x2000 |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,472 kg CO2e / 1 MeterCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,472 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6193137
End piece, trunking type WDK 20035Type
WDK HE20035RW
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Certificates (2)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Colour
Item no.
WDK20035LGR
2000
35
20
Light grey; RAL 7035
6026354
WDK20035GR
2000
35
20
Stone grey; RAL 7030
6026362
WDK20035CW
2000
35
20
Cream; RAL 9001
6026370
WDK20035RW
2000
35
20
Pure white; RAL 9010
6191045
Colour
WDK20035LGR
Item no.
6026354
Length
2000
Width
35
Height
20
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK20035GR
Item no.
6026362
Length
2000
Width
35
Height
20
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK20035CW
Item no.
6026370
Length
2000
Width
35
Height
20
Colour
Cream; RAL 9001
WDK20035RW
Item no.
6191045
Length
2000
Width
35
Height
20
Colour
Pure white; RAL 9010


