Trunking, type WDK 25025
Type WDK25025RW
|Item no. 6191053
|EAN 4012196505036



Item no. / Type
Length
Width
Height
Colour
Smallest selling unit: 30 m
30m
m
Description
Trunking cover and base with base perforation.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 25 mm |
| Height | 25 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Number of cables NYM 3 x 1.5 mm² Ø 10.5 mm (without socket) | 2 |
| Number of cables NYM 5 x 1.5 mm² Ø 12.0 mm (without socket) | 2 |
| Number of cables NYM 3 x 2.5 mm² Ø 11.5 mm (without socket) | 2 |
| Usable cross-section | 460 mm² |
| Halogen-free | no |
| Number of fixed partitions | 0 |
| Number of insertable partitions | 0 |
| Cable retaining clip | no |
| Protective film | no |
| Duct connector | no |
| Protection rating | IP30 |
| Delivery on a roll | no |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Fastening type | Base perforation |
| Version, cable trunking cover | Loose |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 25x25x2000 |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,3731 kg CO2e / 1 MeterCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,3731 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
WDK HI25025RW
6191886
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
WDK HA25025RW
6192173
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
WDK HF25025RW
6192785
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece

Item no. 6193145
End piece, trunking type WDK 25025Type
WDK HE25025RW
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece

Item no. 6191886
Internal corner cover, trunking type WDK 25025Type
WDK HI25025RW
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece

Item no. 6192173
External corner cover, for trunking type WDK 25025Type
WDK HA25025RW
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Certificates (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Colour
Item no.
WDK25025LGR
2000
25
25
Light grey; RAL 7035
6026400
WDK25025GR
2000
25
25
Stone grey; RAL 7030
6026419
WDK25025CW
2000
25
25
Cream; RAL 9001
6026427
WDK25025RW
2000
25
25
Pure white; RAL 9010
6191053
Colour
WDK25025LGR
Item no.
6026400
Length
2000
Width
25
Height
25
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK25025GR
Item no.
6026419
Length
2000
Width
25
Height
25
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK25025CW
Item no.
6026427
Length
2000
Width
25
Height
25
Colour
Cream; RAL 9001
WDK25025RW
Item no.
6191053
Length
2000
Width
25
Height
25
Colour
Pure white; RAL 9010



