Trunking, type WDK 30030
Type WDK30030RW
|Item no. 6191096
|EAN 4012196794294



Item no. / Type
Length
Width
Height
Colour
Smallest selling unit: 40 m
40m
m
Description
Trunking cover and base with base perforation.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 30 mm |
| Height | 30 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Number of cables NYM 3 x 1.5 mm² Ø 10.5 mm (without socket) | 4 |
| Number of cables NYM 5 x 1.5 mm² Ø 12.0 mm (without socket) | 4 |
| Number of cables NYM 3 x 2.5 mm² Ø 11.5 mm (without socket) | 4 |
| Usable cross-section | 731 mm² |
| Halogen-free | no |
| Number of fixed partitions | 0 |
| Number of insertable partitions | 0 |
| Cable retaining clip | no |
| Protective film | no |
| Duct connector | no |
| Protection rating | IP30 |
| Delivery on a roll | no |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Fastening type | Base perforation |
| Version, cable trunking cover | Loose |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 30x30x2000 |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,4867 kg CO2e / 1 MeterCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,4867 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
WDK HI30030RW
6191924
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
WDK HA30030RW
6192211
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
WDK HF30030RW
6192815
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece

Item no. 6193188
End piece, trunking type WDK 30030Type
WDK HE30030RW
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece

Item no. 6191924
Internal corner cover, trunking type WDK 30030Type
WDK HI30030RW
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece

Item no. 6192211
External corner cover, trunking type WDK 30030Type
WDK HA30030RW
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Certificates (2)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Colour
Item no.
WDK30030LGR
2000
30
30
Light grey; RAL 7035
6026796
WDK30030GR
2000
30
30
Stone grey; RAL 7030
6026818
WDK30030CW
2000
30
30
Cream; RAL 9001
6026826
WDK30030RW
2000
30
30
Pure white; RAL 9010
6191096
Colour
WDK30030LGR
Item no.
6026796
Length
2000
Width
30
Height
30
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK30030GR
Item no.
6026818
Length
2000
Width
30
Height
30
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK30030CW
Item no.
6026826
Length
2000
Width
30
Height
30
Colour
Cream; RAL 9001
WDK30030RW
Item no.
6191096
Length
2000
Width
30
Height
30
Colour
Pure white; RAL 9010



