Trunking, type WDKH 30045
Type WDKH-30045RW
|Item no. 6175405
|EAN 4012195812463



Item no. / Type
Length
Width
Height
Colour
Smallest selling unit: 48 m
48m
m
Description
Trunking cover and base with base perforation made of halogen-free plastic.
During installation, ensure that only halogen-free accessories and fastening materials are used.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 45 mm |
| Height | 30 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Number of cables NYM 3 x 1.5 mm² Ø 10.5 mm (without socket) | 5 |
| Usable cross-section | 1145 mm² |
| Halogen-free | yes |
| Number of fixed partitions | 0 |
| Number of insertable partitions | 0 |
| Cable retaining clip | no |
| Protective film | no |
| Duct connector | no |
| Protection rating | IP30 |
| Delivery on a roll | no |
| Protection rating IK code | IK07. |
| Fastening type | Base perforation |
| Version, cable trunking cover | Loose |
| Base perforation | with base perforation |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 90 °C |
| Dimension | 30x45x2000 |
| Material | Polycarbonate/Acrylnitrile-butadiene-styrene |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
1,5036 kg CO2e / 1 MeterCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 1,5036 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
WDKH-I30045RW
6175590
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
WDKH-A30045RW
6175626
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
WDKH-F30045RW
6175662
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece

Item no. 6175554
End piece, trunking type WDKH 30045Type
WDKH-E30045RW
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece

Item no. 6175590
Internal corner cover, trunking type WDKH 30045Type
WDKH-I30045RW
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece

Item no. 6175626
External corner cover, trunking type WDKH 30045Type
WDKH-A30045RW
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Colour
Item no.
WDKH-30045RW
2000
45
30
Pure white; RAL 9010
6175405
WDKH-30045LGR
2000
45
30
Light grey; RAL 7035
6175463
Colour
WDKH-30045RW
Item no.
6175405
Length
2000
Width
45
Height
30
Colour
Pure white; RAL 9010
WDKH-30045LGR
Item no.
6175463
Length
2000
Width
45
Height
30
Colour
Light grey; RAL 7035



