US 5 support A4
Type US 5 K 20 A4
|Item no. 6341209
|EAN 4012196815531



Item no. / Type
Length
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Suspended support (U profile) with welded head plate.
For fastening to horizontal concrete ceilings and steel girders. For bracket widths of 400 mm or more, or if the bracket is mounted at the end of a suspended support, we recommend the use of the spacer, type DSK 45.
Technical data
Dimensions
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Material thickness | 2,5 mm |
| Version for | U profile |
| Maximum tensile load | 10 kN |
| Konsol uzunluğu 200 | 5,75 kN |
| Konsol uzunluğu 400 | 3,1 kN |
| Konsol uzunluğu 600 | 2,2 kN |
| Boyut | 50x50x200 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
| Colour | stainless steel |
Müsaade edilen konsol yükü altında askı desteği ucundaki eğilme
İnsan taşıma yükü hariç olmak üzere kn olarak müsaade edilen konsol yükü
Konsol uzunluğu, mm
mm olarak destek uzunlukları ile yük eğrisi
Environmental Data
| EPD-verified | yes |
|---|---|
| Expiry date EPD | 10.07.2029 |
| Declaration number EPD | EPD-KTO-17.0 |
| Unit base EPD | 1 running metre + mounting system |
| EPD GWP (outside of the system limits) | 18.83 kg CO₂e |
| EPD GWP (disposal phase) | 1.97 kg CO₂e |
| EPD GWP (manufacturing phase) | 81.32 kg CO₂e |
| EPD standard / LCA standard (norms) | DIN EN ISO 14025,EN 15804 + A2 |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 4,5946 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
FRS 10x25 A4
6407524
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece

Item no. 6407524
Truss-head bolt with nut and washer A4Type
FRS 10x25 A4
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (5)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Colour
Item no.
US 5 K 20 A4
200
stainless steel
6341209
US 5 K 30 A4
300
stainless steel
6341213
US 5 K 40 A4
400
stainless steel
6341217
US 5 K 50 A4
500
stainless steel
6341221
US 5 K 60 A4
600
stainless steel
6341225
US 5 K 70 A4
700
stainless steel
6341228
US 5 K 80 A4
800
stainless steel
6341233
US 5 K 90 A4
900
stainless steel
6341237
US 5 K 100 A4
1000
stainless steel
6341241
US 5 K 110 A4
1100
stainless steel
6341245
US 5 K 120 A4
1200
stainless steel
6341249
Length
US 5 K 20 A4
Item no.
6341209
Length
200
Colour
stainless steel
US 5 K 30 A4
Item no.
6341213
Length
300
Colour
stainless steel
US 5 K 40 A4
Item no.
6341217
Length
400
Colour
stainless steel
US 5 K 50 A4
Item no.
6341221
Length
500
Colour
stainless steel
US 5 K 60 A4
Item no.
6341225
Length
600
Colour
stainless steel
US 5 K 70 A4
Item no.
6341228
Length
700
Colour
stainless steel
US 5 K 80 A4
Item no.
6341233
Length
800
Colour
stainless steel
US 5 K 90 A4
Item no.
6341237
Length
900
Colour
stainless steel
US 5 K 100 A4
Item no.
6341241
Length
1000
Colour
stainless steel
US 5 K 110 A4
Item no.
6341245
Length
1100
Colour
stainless steel
US 5 K 120 A4
Item no.
6341249
Length
1200
Colour
stainless steel





