US 7 support A2
Type US 7 50 A2
|Item no. 6341764
|EAN 4012196189137



Item no. / Type
Length
Material thickness
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
U support in fixed lengths. Dimensions 70 x 50 mm.
For bracket widths of 400 mm or more, or if the bracket is mounted at the end of a suspended support, we recommend the use of the spacer, type DSK 61.
Technical data
Dimensions
| Length | 500 mm |
|---|---|
| Width | 70 mm |
| Height | 50 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yarık uzunluğu | 40 mm |
| Material thickness | 4 mm |
| Statik değer A | 4,59 cm² |
| Statik değer Iy | 13,79 cm⁴ |
| Statik değer Iz | 36,84 cm⁴ |
| Statik değer Wy | 4,11 cm³ |
| Statik değer Wz | 10,53 cm³ |
| Profile shape | U profile |
| Delik türü | 3 sides perforated |
| Breakable | no |
| Hole width | 14 mm |
| With toothing | no |
| Ölçü | 70 x 50 x 4 |
| Version for | Single profile |
| Boyut | 70x50x500 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 11,9435 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
FRS 12x25 A2
6406750
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece

Item no. 6406750
Truss-head bolt with nut and washer A2Type
FRS 12x25 A2
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Material thickness
Item no.
US 7 50 A2
500
4
6341764
US 7 100 A2
1000
4
6341810
US 7 200 A2
2000
4
6341950
US 7 300 A2
3000
4
6341969
US 7 600 A2
6000
4
6341993
Length
US 7 50 A2
Item no.
6341764
Length
500
Material thickness
4
US 7 100 A2
Item no.
6341810
Length
1000
Material thickness
4
US 7 200 A2
Item no.
6341950
Length
2000
Material thickness
4
US 7 300 A2
Item no.
6341969
Length
3000
Material thickness
4
US 7 600 A2
Item no.
6341993
Length
6000
Material thickness
4






