Vertical ladder, SLM50
Type SLM50C40F 40 FT
|Item no. 6010008
|EAN 4012196959723



Item no. / Type
Width
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
Heavyweight vertical ladder system for the maintenance of electrical function to DIN 4102 Part 12. Approved clips, type BS-U1-M-… FT. Supplied unmounted.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 400 mm |
| Height | 50 mm |
| Dimension B | 400 mm |
| Rung slot dimension | 2,00 |
Technical data
| Maintain electrical functions | yes |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Çerçeve mesafesi | 300 mm |
| Version of the rungs | Profile unperforated |
| Boyut | 400x3000mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Fire protection | Maintenance of electrical function of standard support structure |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 15,8862 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
ZSE90-45-11
7215709
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
ZSE90-45-17
7215719
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
ZSE90-45-11 L
7215764
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
ZSE90-45-17 L
7215770
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
ZSE90-41-17 LH
7215784
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
KS-E DE
7205423
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Type
ZSE90-45-11
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Type
ZSE90-45-17
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Type
ZSE90-45-11 L
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (5)
Declarations (3)
Certificates (6)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
SLM50C40F 40 FT
400
6010008
SLM50C40F 50 FT
500
6010016
SLM50C40F 60 FT
600
6010024
SLM50C40F 20 FT
200
6010004
SLM50C40F 30 FT
300
6010006
Width
SLM50C40F 40 FT
Item no.
6010008
Width
400
SLM50C40F 50 FT
Item no.
6010016
Width
500
SLM50C40F 60 FT
Item no.
6010024
Width
600
SLM50C40F 20 FT
Item no.
6010004
Width
200
SLM50C40F 30 FT
Item no.
6010006
Width
300








