Cable trunking, type LKM 80080
Type LKM80080FS
|Item no. 6247194
|EAN 4012195691006




Item no. / Type
Length
Width
Height
Surface
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Trunking cover and base with base perforation.
Equipotential bonding is guaranteed between the cover and the base without any additional aids.
Equipotential bonding is guaranteed between the cover and the base without any additional aids.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 80 mm |
| Height | 80 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| NYM tipi kablo sayısı 3 x 1,5 mm² Ø 10,5 mm (kutusuz) | 42 |
| NYM tipi kablo sayısı 5 x 1,5 mm² Ø 12,0 mm (kutusuz) | 30 |
| NYM tipi kablo sayısı 3 x 2,5 mm² Ø 11,5 mm (kutusuz) | 30 |
| Usable cross-section | 6075 mm² |
| Halojen İçermez | yes |
| Sabit seperatör sayısı | 0 |
| Geçmeli seperatör sayısı | 1 |
| Kablo tutucu mandal | no |
| Koruyucu folyo | no |
| Kanal bağlantı elemanı | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Delivery on a roll | no |
| Protection rating IK code | IK10 |
| Transparent | no |
| Fastening type | Base perforation |
| Version, cable trunking cover | Loose |
| Taban deliği | with base perforation |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 90 °C |
| Boyut | 80x80x2000 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 6,1191 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
LKM KSR80080
6249762
Smallest selling unit: 5 piece
5piece
piece
LKM E80080FS
6248344
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
LKM EK80080
6249792
Smallest selling unit: 5 piece
5piece
piece
LKM A80080FS
6248332
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Type
LKM KSR80080
Smallest selling unit: 5 piece
5piece
piece

Item no. 6248344
End piece, for cable trunking type LKM 80080Type
LKM E80080FS
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Certificates (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Surface
Material
Item no.
LKM80080FS
2000
80
80
Strip galvanized
Steel
6247194
LKM80080RW
2000
80
80
Strip galvanized / plastic coated
Steel
6248694
Surface
LKM80080FS
Item no.
6247194
Length
2000
Width
80
Height
80
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
LKM80080RW
Item no.
6248694
Length
2000
Width
80
Height
80
Surface
Strip galvanized / plastic coated
Material
Steel







