CM3015 profile rail, slot 16 mm, FS, perforated
Type CM3015P2000FS
|Item no. 1110002
|EAN 4012195053897




Item no. / Type
1110002 / CM3015P2000FS
Length
2000 mm
Width
30 mm
Height
15 mm
Material thickness
1,5 mm
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Profile rail, perforated, slot width 16 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 30 mm |
| Height | 15 mm |
| Dimension L | 2000 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Slot width | 16 mm |
| Material thickness | 1,5 mm |
| Static value A | 0,8 cm² |
| Static value ly | 0,24 cm⁴ |
| Static value lz | 1,22 cm⁴ |
| Static value Wy | 0,29 cm³ |
| Static value Wz | 0,81 cm³ |
| Profile shape | C profile |
| Type of perforation | Perforated back |
| Drill hole spacing, centre | 25 mm |
| With perforation | yes |
| Breakable | no |
| With toothing | no |
| Bundle | 20 m |
| Version for | Single profile |
| Dimension | 2000x30x15 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
Environmental Data
1,7075 kg CO2e / 1 MeterCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 1,7075 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Material thickness
Surface
Material
Item no.
CM3015P2000FS
2000
30
15
1,5
Strip galvanized
Steel
1110002
CM3015P2000FS
Item no.
1110002
Length
2000
Width
30
Height
15
Material thickness
1,5
Surface
Strip galvanized
Material
Steel




