Industrial vertical cable ladder, 6 m C40
Type SLS 80 C40 2 FT
|Item no. 6013384
|EAN 4012196358632



Item no. / Type
Width
Smallest selling unit: 6 m
6m
m
Description
Vertical ladder of side height 80 mm with screwed-in rungs.
The vertical ladder is shipped in an unmounted state.
The appropriate clamp clip is type 2056U.
Technical data
Dimensions
| Length | 6000 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Height | 80 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Rung slot dimension | 18,00 |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Çerçeve mesafesi | 600 mm |
| Version of the rungs | Profile unperforated |
| Boyut | 200x6000 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 27,3115 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
SLS 80 C40 2 FT
200
6013384
SLS 80 C40 3 FT
300
6013392
SLS 80 C40 4 FT
400
6013406
SLS 80 C40 5 FT
500
6013414
SLS 80 C40 6 FT
600
6013422
SLS 80 C40 7 FT
700
6013430
SLS 80 C40 8 FT
800
6013449
SLS 80 C40 9 FT
900
6013457
SLS 80 C40 10 FT
1000
6013465
SLS 80 C40 11 FT
1100
6013473
SLS 80 C40 12 FT
1200
6013481
Width
SLS 80 C40 2 FT
Item no.
6013384
Width
200
SLS 80 C40 3 FT
Item no.
6013392
Width
300
SLS 80 C40 4 FT
Item no.
6013406
Width
400
SLS 80 C40 5 FT
Item no.
6013414
Width
500
SLS 80 C40 6 FT
Item no.
6013422
Width
600
SLS 80 C40 7 FT
Item no.
6013430
Width
700
SLS 80 C40 8 FT
Item no.
6013449
Width
800
SLS 80 C40 9 FT
Item no.
6013457
Width
900
SLS 80 C40 10 FT
Item no.
6013465
Width
1000
SLS 80 C40 11 FT
Item no.
6013473
Width
1100
SLS 80 C40 12 FT
Item no.
6013481
Width
1200







