Industrial vertical cable ladder, 6 m W40
Type SLS 80 W40 4 FT
|Item no. 6013848
|EAN 4012196011773



Item no. / Type
Width
Smallest selling unit: 6 m
6m
m
Description
Vertical ladder of side height 80 mm with screwed-in rungs.
The vertical ladder is shipped in an unmounted state.
The appropriate U clamp is type 2056W.
Technical data
Dimensions
| Length | 6000 mm |
|---|---|
| Width | 400 mm |
| Height | 80 mm |
| Dimension B | 400 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Çerçeve mesafesi | 600 mm |
| Version of the rungs | Profile unperforated |
| Boyut | 400x6000 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 30,0668 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
SLS 80 W40 4 FT
400
6013848
SLS 80 W40 5 FT
500
6013856
SLS 80 W40 6 FT
600
6013864
SLS 80 W40 7 FT
700
6013872
SLS 80 W40 8 FT
800
6013880
SLS 80 W40 9 FT
900
6013899
SLS 80 W40 10 FT
1000
6013902
Width
SLS 80 W40 4 FT
Item no.
6013848
Width
400
SLS 80 W40 5 FT
Item no.
6013856
Width
500
SLS 80 W40 6 FT
Item no.
6013864
Width
600
SLS 80 W40 7 FT
Item no.
6013872
Width
700
SLS 80 W40 8 FT
Item no.
6013880
Width
800
SLS 80 W40 9 FT
Item no.
6013899
Width
900
SLS 80 W40 10 FT
Item no.
6013902
Width
1000







