IS 8 support
Type IS 8 K 20 FT
|Item no. 6361021
|EAN 4012196196333



Item no. / Type
Length
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
I support with welded head plate. For fastening to horizontal concrete ceilings and steel girders.
Single and double-sided brackets of type AS 15, AS 30 and AS 55 can be fastened to the IS 8 K suspended support. The height of the brackets is infinitely adjustable.
Technical data
Dimensions
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 80 mm |
| Height | 42 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yarık uzunluğu | 70 mm |
| Material thickness | 4 mm |
| Hole width | 14 mm |
| With toothing | no |
| Version for | I profile |
| Maximum tensile load | 50 kN |
| Konsol uzunluğu 200 | 9,6 kN |
| Konsol uzunluğu 400 | 7 kN |
| Konsol uzunluğu 600 | 5 kN |
| Boyut | 80x42x200 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Müsaade edilen konsol yükü altında askı desteği ucundaki eğilme
İnsan taşıma yükü hariç olmak üzere kn olarak müsaade edilen konsol yükü
Konsol uzunluğu, mm
mm olarak destek uzunlukları ile yük eğrisi
Environmental Data
| EPD-verified | yes |
|---|---|
| Expiry date EPD | 10.07.2029 |
| Declaration number EPD | EPD-KTO-17.0 |
| Unit base EPD | 1 running metre + mounting system |
| EPD GWP (outside of the system limits) | 18.83 kg CO₂e |
| EPD GWP (disposal phase) | 1.97 kg CO₂e |
| EPD GWP (manufacturing phase) | 81.32 kg CO₂e |
| EPD standard / LCA standard (norms) | DIN EN ISO 14025,EN 15804 + A2 |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 4,4898 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (5)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Colour
Item no.
IS 8 K 20 FT
200
Çinko grisi
6361021
IS 8 K 30 FT
300
Çinko grisi
6361056
IS 8 K 40 FT
400
Çinko grisi
6361072
IS 8 K 50 FT
500
Çinko grisi
6361099
IS 8 K 60 FT
600
Çinko grisi
6361110
IS 8 K 70 FT
700
zinc
6361137
IS 8 K 80 FT
800
Çinko grisi
6361153
IS 8 K 90 FT
900
zinc
6361188
IS 8 K 100 FT
1000
Çinko grisi
6361218
IS 8 K 110 FT
1100
Çinko grisi
6361234
IS 8 K 120 FT
1200
Çinko grisi
6361250
IS 8 K 130 FT
1300
Çinko grisi
6361277
IS 8 K 140 FT
1400
zinc
6361293
IS 8 K 150 FT
1500
Çinko grisi
6361315
IS 8 K 160 FT
1600
zinc
6361331
IS 8 K 170 FT
1700
Çinko grisi
6361366
IS 8 K 180 FT
1800
Çinko grisi
6361382
IS 8 K 200 FT
2000
Çinko grisi
6361420
Length
Colour
IS 8 K 20 FT
Item no.
6361021
Length
200
Colour
Çinko grisi
IS 8 K 30 FT
Item no.
6361056
Length
300
Colour
Çinko grisi
IS 8 K 40 FT
Item no.
6361072
Length
400
Colour
Çinko grisi
IS 8 K 50 FT
Item no.
6361099
Length
500
Colour
Çinko grisi
IS 8 K 60 FT
Item no.
6361110
Length
600
Colour
Çinko grisi
IS 8 K 70 FT
Item no.
6361137
Length
700
Colour
zinc
IS 8 K 80 FT
Item no.
6361153
Length
800
Colour
Çinko grisi
IS 8 K 90 FT
Item no.
6361188
Length
900
Colour
zinc
IS 8 K 100 FT
Item no.
6361218
Length
1000
Colour
Çinko grisi
IS 8 K 110 FT
Item no.
6361234
Length
1100
Colour
Çinko grisi
IS 8 K 120 FT
Item no.
6361250
Length
1200
Colour
Çinko grisi
IS 8 K 130 FT
Item no.
6361277
Length
1300
Colour
Çinko grisi
IS 8 K 140 FT
Item no.
6361293
Length
1400
Colour
zinc
IS 8 K 150 FT
Item no.
6361315
Length
1500
Colour
Çinko grisi
IS 8 K 160 FT
Item no.
6361331
Length
1600
Colour
zinc
IS 8 K 170 FT
Item no.
6361366
Length
1700
Colour
Çinko grisi
IS 8 K 180 FT
Item no.
6361382
Length
1800
Colour
Çinko grisi
IS 8 K 200 FT
Item no.
6361420
Length
2000
Colour
Çinko grisi




