LG 60 cable ladder, 6 m VSF
Type LG 620 VSF 6 FS
|Item no. 6207501
|EAN 4012195299639




Item no. / Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Yan parça kalınlığı
Surface
Smallest selling unit: 6 m
6m
m
Description
Cable ladder for the horizontal routing of cables. Can be used as a standard support structure for the maintenance of electrical functionality according to DIN 4102 Part 12. Maintenance of electrical function classes E30 to E90. With riveted C profile rung, open in an upward direction.
Technical data
Dimensions
| Length | 6000 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Rung slot dimension | 17,00 |
Technical data
| Maintain electrical functions | yes |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Wide-span version | no |
| Usable cross-section | 98 cm² |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Usable cross-section | 9800 mm² |
| Çerçeve mesafesi | 150 mm |
| Version of the rungs | Profile perforated |
| Side rail version | Profile (open) |
| Fastening of rung | Blind riveted |
| Yan parça kalınlığı | 1,5 mm |
| Boyut | 60x200x6000 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Fire protection | Maintenance of electrical function of standard support structure |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 7,5952 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
Mounting accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (3)
Certificates (2)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Yan parça kalınlığı
Surface
Material
Item no.
LG 620 VSF 6 FS
6000
200
evet
1,5
Strip galvanized
Steel
6207501
LG 630 VSF 6 FS
6000
300
evet
1,5
Strip galvanized
Steel
6207505
LG 640 VSF 6 FS
6000
400
evet
1,5
Strip galvanized
Steel
6207509
LG 620 VSF 6 FT
6000
200
evet
1,5
Hot-dip galvanised
Steel
6207523
LG 630 VSF 6 FT
6000
300
evet
1,5
Hot-dip galvanised
Steel
6207527
LG 640 VSF 6 FT
6000
400
evet
1,5
Hot-dip galvanised
Steel
6207531
Width
Surface
LG 620 VSF 6 FS
Item no.
6207501
Length
6000
Width
200
Maintain electrical functions
evet
Yan parça kalınlığı
1,5
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
LG 630 VSF 6 FS
Item no.
6207505
Length
6000
Width
300
Maintain electrical functions
evet
Yan parça kalınlığı
1,5
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
LG 640 VSF 6 FS
Item no.
6207509
Length
6000
Width
400
Maintain electrical functions
evet
Yan parça kalınlığı
1,5
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
LG 620 VSF 6 FT
Item no.
6207523
Length
6000
Width
200
Maintain electrical functions
evet
Yan parça kalınlığı
1,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
LG 630 VSF 6 FT
Item no.
6207527
Length
6000
Width
300
Maintain electrical functions
evet
Yan parça kalınlığı
1,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
LG 640 VSF 6 FT
Item no.
6207531
Length
6000
Width
400
Maintain electrical functions
evet
Yan parça kalınlığı
1,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel






