Magic tee 85 FS
Type RTM 840 FS
|Item no. 6041666
|EAN 4012195881384



Item no. / Type
Width
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Tee with quick connector system. For all cable tray types of 85 mm side height.
Technical data
Dimensions
| Width | 400 mm |
|---|---|
| Height | 85 mm |
| Dimension B | 400 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Change of direction | Horizontal |
| Type | T piece horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Boyut | 85x400 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 12,7175 kg CO₂e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Item no.
RTM 840 FS
400
Strip galvanized
Steel
6041666
RTM 850 FS
500
Strip galvanized
Steel
6041668
RTM 860 FS
600
Strip galvanized
Steel
6041670
Width
RTM 840 FS
Item no.
6041666
Width
400
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
RTM 850 FS
Item no.
6041668
Width
500
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
RTM 860 FS
Item no.
6041670
Width
600
Surface
Strip galvanized
Material
Steel


