Short support for PV module mounting, flat roof
Type STK DD
|Item no. 5901650
|EAN 4012197369651



Item no. / Type
5901650 / STK DD
Smallest selling unit: 8 piece
8piece
piece
Description
Short support to mount photovoltaic modules on flat roofs in combination with the TP 45/4700 support profile and KLU universal clamp. Slope angle 15°. Lockable fastening on support profile.
Technical data
Dimensions
| Length | 163 mm |
|---|---|
| Width | 87 mm |
| Height | 116 mm |
Technical data
| Ayarlanabilir | evet |
|---|---|
| Depth | 0 mm |
| Angle of inclination, min. | 15 ° |
| Angle of inclination, max. | 15 ° |
| Boyut | 86x166x107 |
| Surface | Strip galvanised zinc/aluminium, Double Dip |
| Material | Steel |
| Colour | Çinko grisi |
| Photovoltaic connection and fastening element version | Other |
| Mounting type photovoltaic mounting systems | Flat roof |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,9964 kg CO2e / 1 Adet |
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
TP 45 4700 ALU
5900410
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece

Item no. 5900410
Support profile for PV module mountingType
TP 45 4700 ALU
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece

Item no. 5901010
Universal clamp for PV module mountingType
KLU A2
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
STK DD
5901650
STK DD
Item no.
5901650


