Trunking unit with blanking lid
Type OKB U 25085 BD
|Item no. 7403818
|EAN 4012195862079




Item no. / Type
7403818 / OKB U 25085 BD
Length
2000 mm
Width
250 mm
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Ready-to-mount trunking unit for cable routing and device installation, consisting of a trunking base with two blanking covers. The scope of delivery contains two lid butt seals and one connector. For height adjustment, six height adjustment units are required. Load capacity up to a maximum of 5 kN. The trunking unit can be supplemented with an adjustable floor covering contact profile for screed limitation in areas of door frames and in front of radiator niches.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 250 mm |
| Height | 93 mm |
| Dimension h | 85 mm |
Technical data
| Yol sayısı | 2 St. |
|---|---|
| Enine kesit Hat a | 4231 mm² |
| Enine kesit Hat b | 7306 mm² |
| Seviye ayarı aralığı min. | 0 mm |
| Asgari zemin yüksekliği | 93 |
| Sıva üstü kasa için montaj deliği | no |
| Conta montaj seçeneği | no |
| Üst parçayı alt parçadan ayrı tutma seçenekleri | yes |
| Taban sacı | yes |
| Zemin bakımı | Dry |
| Potansiyel dengelemeli | no |
| Üst parça sökülebilir | yes |
| Geçmeli kapak tespitlemesi | no |
| Montaj deliği kapağı | no |
| Seperatörlü | no |
| Uygun olduğu genleşme derzi | no |
| Çıkıntı var | yes |
| Bağlantı delikli | no |
| Vertical load, small area | to 3,000 N |
| Vertical load, large area | to 5,000 N |
| Mounting opening | Without |
| Boyut | 2000x273x85 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Separating retainer fastening | Plug |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 55,8728 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
OKB IE 25085 ON
7403826
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
OKB AE 25085 ON
7403831
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
OKB TS 25085 ON
7403836
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece

Item no. 7403826
Internal corner, without height adjustment unitType
OKB IE 25085 ON
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece

Item no. 7403831
External corner, without height adjustment unitType
OKB AE 25085 ON
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (3)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Item no.
OKB U 25085 BD
2000
250
7403818
OKB U 25085 BD
Item no.
7403818
Length
2000
Width
250






