Trunking unit with brush bar
Type OKB U 25085 BLON
|Item no. 7403816
|EAN 4012195845935




Item no. / Type
7403816 / OKB U 25085 BLON
Length
2000 mm
Width
250 mm
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Ready-to-mount trunking unit for cable routing and device installation, consisting of a trunking base with two covers and a height-adjustable brush bar. The scope of delivery contains two lid butt seals and one connector. For height adjustment, six height adjustment units are required. Load capacity up to a maximum of 5 kN. The trunking unit can be supplemented with an adjustable covering contact profile for screed limitation in areas of door soffits and in front of radiator alcoves.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 250 mm |
| Height | 93 mm |
| Dimension h | 85 mm |
Technical data
| Usable cross-section | 11500 mm² |
|---|---|
| Yol sayısı | 2 St. |
| Enine kesit Hat a | 4231 mm² |
| Enine kesit Hat b | 7306 mm² |
| Seviye ayarı aralığı min. | 0 mm |
| Asgari zemin yüksekliği | 93 |
| Sıva üstü kasa için montaj deliği | no |
| Conta montaj seçeneği | no |
| Üst parçayı alt parçadan ayrı tutma seçenekleri | yes |
| Taban sacı | yes |
| Zemin bakımı | Dry |
| Potansiyel dengelemeli | no |
| Üst parça sökülebilir | yes |
| Geçmeli kapak tespitlemesi | yes |
| Montaj deliği kapağı | no |
| Seperatörlü | no |
| Uygun olduğu genleşme derzi | no |
| Çıkıntı var | yes |
| Bağlantı delikli | no |
| Heavy-duty version | yes |
| Nominal size for device installation units | 250 |
| Vertical load, small area | to 3,000 N |
| Vertical load, large area | to 5,000 N |
| Mounting opening | Without |
| Boyut | 2000x273x80 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Separating retainer fastening | Plug |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 55,6285 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
OKB IE 25085 ON
7403826
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
OKB AE 25085 ON
7403831
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
OKB TS 25085 ON
7403836
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece

Item no. 7403826
Internal corner, without height adjustment unitType
OKB IE 25085 ON
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece

Item no. 7403831
External corner, without height adjustment unitType
OKB AE 25085 ON
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (5)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (3)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Item no.
OKB U 25085 BLON
2000
250
7403816
OKB U 25085 BLON
Item no.
7403816
Length
2000
Width
250







