US 3 support A4
Type US 3 30 A4
|Item no. 6342485
|EAN 4012195705789



Item no. / Type
Length
Material thickness
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
U support in fixed lengths. Dimensions 30 x 50 mm.
For bracket widths of 400 mm or more, or if the bracket is mounted at the end of a suspended support, we recommend the use of the spacer, type DSK 25.
Technical data
Dimensions
| Length | 300 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 30 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Material thickness | 2 mm |
| Statik değer A | 1,42 cm² |
| Statik değer Iy | 1,52 cm⁴ |
| Statik değer Iz | 5,72 cm⁴ |
| Statik değer Wy | 0,7 cm³ |
| Statik değer Wz | 2,29 cm³ |
| Profile shape | U profile |
| Delik türü | 3 sides perforated |
| Breakable | no |
| With toothing | no |
| Ölçü | 30 x 50 x 2,0 |
| Version for | Single profile |
| Boyut | 50x30x300 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,3651 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
FRS 10x25 A4
6407524
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece

Item no. 6407524
Truss-head bolt with nut and washer A4Type
FRS 10x25 A4
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Material thickness
Item no.
US 3 30 A4
300
2
6342485
US 3 50 A4
500
2
6342488
US 3 100 A4
1000
2
6342491
US 3 150 A4
1500
2
6342494
US 3 200 A4
2000
2
6342497
Length
US 3 30 A4
Item no.
6342485
Length
300
Material thickness
2
US 3 50 A4
Item no.
6342488
Length
500
Material thickness
2
US 3 100 A4
Item no.
6342491
Length
1000
Material thickness
2
US 3 150 A4
Item no.
6342494
Length
1500
Material thickness
2
US 3 200 A4
Item no.
6342497
Length
2000
Material thickness
2







