Trunking, type WDK 10020
Type WDK10020RW
|Item no. 6150764
|EAN 4012196492251



Item no. / Type
Length
Width
Height
Colour
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Trunking cover and base with base perforation.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 20 mm |
| Height | 10 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Usable cross-section | 135 mm² |
| Halogen-free | no |
| Number of fixed partitions | 0 |
| Number of insertable partitions | 0 |
| Cable retaining clip | yes |
| Protective film | no |
| Duct connector | no |
| Protection rating | IP30 |
| Delivery on a roll | no |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Fastening type | Base perforation |
| Version, cable trunking cover | Loose |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 10x20x2000 |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,1925 kg CO2e / 1 MeterCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,1925 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
WDK HI10020RW
6154328
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
WDK HA10020RW
6154417
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
WDK HF10020RW
6154212
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece

Item no. 6154514
End piece, trunking type WDK 10020Type
WDK HE10020RW
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece

Item no. 6154328
Internal corner cover, trunking type WDK 10020Type
WDK HI10020RW
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece

Item no. 6154417
External corner cover, trunking type WDK 10020Type
WDK HA10020RW
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Certificates (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Colour
Item no.
WDK10020CW
2000
20
10
Cream; RAL 9001
6150756
WDK10020RW
2000
20
10
Pure white; RAL 9010
6150764
Colour
WDK10020CW
Item no.
6150756
Length
2000
Width
20
Height
10
Colour
Cream; RAL 9001
WDK10020RW
Item no.
6150764
Length
2000
Width
20
Height
10
Colour
Pure white; RAL 9010



